Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.09.2018

To była udana sesja na niemieckim parkiecie, główny indeks wzrósł o 0,50% wychodząc ponad 12 200 punktów. Na kontrakcie terminowym trwa rolowanie pozycji na serię grudniową przed wygasaniem. W USA trwa dobra passa, szczególnie widać to było po indeksie Dow Jones który skraca dystans do SP500 i jest już coraz bliżej styczniowych szczytów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała aż 7,83%, a spółka Deutsche Bank zamknęła się nad kreską 3,09%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając 2,88% a RWE był pod kreską 1,52%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących wynikiem 364 do 334. DAX New Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 1-miesięczne minimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX na wczorajszej sesji osiągnął pierwszy punkt docelowy 12 215, który pokrywa się z targetem tygodniowym, na razie jednak nie widać realizacji zysków. Od początku czwartkowej sesji byki mądrze prowadzą grę pozwalając na niższe otwarcie po czym domykają lukę, dzienny piwot posłużył jako podpórka i na horyzoncie jest już R1 – 12 257/60. Kupujących wspiera także wolumen, przynajmniej dopóki ceny znajdują się powyżej 12 195 punktów. Kolejny istotny opór to wspomniany już wczoraj 12 315/20; natomiast jeśli chodzi o wsparcie to będzie to S1 – 12 170.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków wzrósł o 11% a niedźwiedzi spadł aż o 15%. Przekłada się to na 53% optymistów, 24% pesymistów i 23% inwestorów poza rynkiem. Widać zatem, przy wzroście 150 punktów w ciągu tygodnia rośnie przekonanie co do dalszych wzrostów w okresie miesiąca.

Dziś brak istotnych danych z niemieckiej gospodarki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV – Szósty dzień wędrówki. Halo, niedźwiedzie, jesteście tam?
Następny artykułStrategia EMA10/20 – dwa potencjalne sygnały na dziś
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here