Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.09.2017

Wtorkowa sesja na niemieckim indeksie, przebiegła bardzo spokojnie. Rynek odpoczywał, tak jak i inne parkiety europejskie. Wczorajsza zmienność wyniosła około 40 punktów, trwa atmosfera wyczekiwania przed dzisiejszym posiedzeniem FED.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 11:00 poznaliśmy dane na temat niemieckiego sentymentu ekonomicznego ZEW. Wskazania były lepsze niże poprzednim miesiącu (17pt we wrześniu vs. 10pkt w sierpniu). Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 12.3. Dane te pozwoliły wyprowadzić nieco notowania indeksu w górę.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Telekom, która zyskała 3,12%. Tymczasem Deutsche Lufthansa AG wzrosła o 2,01. Najsłabiej wypadła spółka ThyssenKrupp spadła 1,62 oraz Commerzbank  -1,03%. Liczba spółek wzrostowych była podobna do ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie i wyniosła  394 do 363.

DAX New Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX był na minusie 1,84%, osiągając poziom 11.75, czyli osiągnął nowe 6-miesięczne minimum.

DAX Intraday

Wczoraj spodziewałem się korekty a-b-c, z jednej strony ona nastąpiła, bo zobaczyliśmy pogłębienie poniedziałkowych minimów, jednak ruch był niewielki. Dziś znajdujemy się poniżej DPV, istotny będzie poziom 12 2515 oraz aktualny z wczoraj 12 480 – do zakupów. Od góry poziom 12 566. Po godzinie 20:00 zobaczymy zapewne większą zmienność dlatego też te poziomy stracą ważność.

DAX Longterm

Sytuacja pozostaje bez zmian, znajdujemy się pomiędzy strefami oporu i wsparcia. Wybicie w dół 12 480 może skutkować zejściem w okolicę 12 400 i dalej 12 320.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here