Naga Markets
DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.08.2019

Niemiecki DAX podtrzymał wczoraj dynamikę wzrostu, 1,32% podczas niemrawej zwykle poniedziałkowej sesji może robić wrażenie. To zapowiada dość ciekawy tydzień, szczególnie końcówkę kiedy to pojawi się seria danych PMI z Niemiec oraz piątkowe wystąpienie Powella i sympozjum w Jackson Hole. Wczorajsze dane o inflacji CPI rok do roku nie zaskoczyły wynik był zgodny z oczekiwaniami 1,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 3,79% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 2,86%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 0,49% natomiast RWE straciła 0,08% i tylko dwie firmy zakończyły dzień na minusie. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 555 do 135, a 65 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek poruszał się wczoraj w kanale wzrostowym niemal przez całą sesję. Najważniejsza informacja płynąca z poniedziałkowej sesji to wybicie linii trendu spadkowego oraz dotrzymanie wzrostu do końca sesji. Byki mają więc jeszcze argumenty do wzrostu, lecz od góry pojawia się już opór a więc szczyt z poprzedniego tygodnia.

Dziś DAX próbuje kontynuować wzrost i o poranku dociera do wczorajszego szczytu tuż poniżej lokalnego R1 11 780 pkt. Możliwe jest tu chwilowe wybicie oporu i powrót poniżej w kierunku piwota dziennego 11 670 pkt.

dax m30

Gdyby jednak opór został utrzymany, może rozpocząć się gra na podwójny szczyt, czego efektem powinien być spadek poniżej piwota dziennego. Wówczas korekta spadkowa mogłaby zostać rozbudowana do ok 11600/580 a nawet 11 550 pkt czyli tygodniowego piwota.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpadkowy pin-bar na EURNOK! Kurs euro pod presją podaży
Następny artykułKNF mogła zapobiec aferze GetBacku – uważa Najwyższa Izba Kontroli (NIK)
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here