Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 19.06.2017

Poniedziałkowa sesja odbyła się na na europejskim rynku akcji z dozą optymizmu. Sporą zasługę ma w tym zwycięstwo we francuskich wyborach parlamentarnych partii, której przewodniczy sprawujący obecnie władzę – prezydent Macron. Mimo, że jego partia nie uzyskała aż tak dużej przewagi jak oczekiwano, to i tak uzyskana ilość miejsc w parlamencie pozwala na samodzielne rządy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym samym wczorajszy dzień na rynkach europejskich zakończył się wzrostami. Podobnie było także za oceanem, gdzie rósł zarówno S&P 500 jaki Nasdaq 100. Z kolei w przypadku indeksu Dow Jones udało się wyznaczyć nowe maksima.

Niemiecki indeks DAX zamknął wczorajszą sesję ponad barierą przy 12870/80. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, obecnie wzrosty są kontynuowane i wybity został ostatni szczyt.

DAX Intraday

Na wykresie intraday notowania DAX’a uderzyły o poranku w opór pivot point R1 w okolicach poziomu 12953. Tam też pojawiła się strona podażowa i obecnie cena utrzymuje się pod tym poziomem.

Jako, że cena znajduje się ponad głównym pivotem (12857) szukać można okazji do kupna po cofnięciach choćby do tego poziomu. Z kolei przełamanie bariery R1 otwierać będzie drogę do kolejnego poziomu PP R2 w pobliżu 13010.

Spekulację na niemieckim indeksie DAX umożliwia broker Admiral Markets >>

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here