Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.03.2020

Rynek we Frankfurcie kończy czwartkową sesję na zielono, bilans dnia to okrągłe 2%. Wydaje się, że głód korekty jest coraz większy i z dosyć kiepskiego początku robi się pinbar na dziennym interwale. Tymczasem dzienna liczba potwierdzonych nowych przypadków wirusem była wczoraj najwyższa w marcu, w samych tylko Niemczech jest oficjalnie ponad 15k osób. Wstępne dane IFO dla klimatu biznesowego drastycznie spadły u naszych zachodnich sąsiadów do 87,7 pkt z 96 pkt poprzednio.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 15,50% a tymczasem spółka Munchener Ruck wzrosła o 11,05%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 9,33% , natomiast Continental stracił 5,43% – obie spółki są na 5-letnich minimach. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 409 do 303, a 26 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Największym pozytywnym aspektem wczorajszej sesji było dowiezienie dorobku do końca i nocne wyjście kontraktu powyżej 8700 pkt. Ten opór był 4-krotnie testowany w ostatnich godzinach i ostatecznie dziś cena kontynuuje ruch w górę po przełamaniu. Dodatkowo wyjście górą z kanału spadkowego na H4 nie jest tu bez znaczenia i po okresie silnych spadków rynek może przejść w kolejną fazę. Na wykresie dziennym pojawiła się biała świeca z dolnym cieniem.

dax m30

Potencjalnie na wykresie intraday ukształtowała się formacja oRGR, dzienny piwot dziś w roli podpórki 8450 pkt. Lokalny opór R1 już o poranku został sforsowany i cena może podążać wyżej do R2 9300 pkt czyli zasięgu formacji głowy z ramionami. Następnie spodziewam się korekty i próby załatania ostatniej luki spadkowej a więc okolic 9500 pkt. Piwot tygodniowy w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będzie oscylował wokół 8700 pkt, a więc punkt ten będzie stanowił najbliższe wsparcie. Dziś należy pamiętać także o wygasającej serii marcowej dla kontraktów co może wiązać się z jakimiś przetasowaniami na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynki azjatyckie kończą tydzień wyżej w nadziei na działania fiskalne
Następny artykułJack Dorsey i Square wchodzą na rynek kredytów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here