Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.03.2019

Wtorek na niemieckim parkiecie zakończył się silną zwyżką, DAX wzrósł o 1,13% choć momentami zyskiwał dużo więcej. W przeciwieństwie do Wall Street gdzie SP500 zakończył pod kreską. Pozostałe indeksy w Europie zyskiwały mniej, FTSE wzrósł o 0,34% a CAC tylko 0,24%. Rynki oczekują że na posiedzeniu Rezerwy Federalnej, ban zrewiduje podejście do polityki pieniężnej i zaakcentuje jedną podwyżkę w tym roku, niektórzy analitycy spodziewają się nawet obniżek stóp. Łagodniejsza retoryka banku powinna wspierać rynki akcji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,54% a tymczasem spółka Daimler wzrosła o 3,44%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,45% po krytyce mediów ws. połączenia z Commerzbankiem. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 502 do 220.

DAX Intraday

Rynek dotarł wczoraj do najdalej wysuniętego poziomu oporu DR3 co wiązało się z niemal 200 punktowym ruchem w górę bez większej korekty, tym samym dotarł do kilku ważnych oporów z interwału dziennego – ale o tym za chwilę. Dziś w sesji overnight spora część wzrostu została zniwelowana i DAX ponownie przez chwilę znalazł się pod poziomem 11 600 pkt. Obecnie możemy obserwować flagę na pullbacku (powrocie) jako formację kontynuacji spadku.

Poziom graniczny będzie stanowić tu luka oraz punkt kierunkowy – 11 750 pkt. Gdyby rynek zdecydował się iść  jednak wyżej możemy zobaczyć ruch nawet do lokalnego oporu R1 czyli 11 850. Alternatywnie wybicie dołem z flagi to potencjalny ruch w kierunku S1 11 666 i niżej 11 640.

dax m30

Wspominałem w powyższym akapicie o silnym zgrupowaniu oporów na wyższym interwale, w istocie DAX w mocnym stylu dotarł to średniej 200 dniowej potwierdzonej miesięcznym poziomem oporu. Dodatkowo cała akcja cenowa dzieje się przy zniesieniu 50% od szczytu z maja ubiegłego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks DAX rośnie – czy jego zachowanie jest dziwne?
Następny artykułJohn Bercow niweczy plany Theresy May na kolejne głosowanie ws. Brexitu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here