Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.02.2019

Niemiecki DAX zwyżkował we wtorek o zaledwie 0,09% co oznacza, że nie udało się wyrwać z konsolidacji. Tymczasem Eurostoxx spadł o 0,2% a FTSE100 0,58%. Niemiecki sentyment ekonomiczny ZEW był lepszy niż prognozowali analitycy i wyniósł -13,4. To trzeci miesiąc z rzędu kiedy odczyt jest wyższy natomiast ciągle pozostaje poniżej zera (od marca 2018).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,57% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 3,57%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 2,10% natomiast Fresenius Medical Care stracił 1,40%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 348 do 342.

DAX Intraday

Rynek pozostał w trendzie bocznym mimo, że była szansa na rozerwanie z obu stron… na początku w górę do poziomu 11 400 pkt a później dołem w okolicę piwota tygodniowego. Dopiero dzisiaj rynek próbuje zaatakować maksima i dociera do wyznaczonej w dniu wczorajszym strefy oporu. Ruch w górę prowadzony jest trochę bez przekonania, a górny knot daje o sobie znać przy maksimum z 5. lutego. Bez potwierdzenia popytu w kolejnych minutach handlu możemy zobaczyć powrót w rejon konsolidacji.

dax m30

Spadkowa formacja harmoniczna również jest w nieprzypadkowym miejscu i jak na razie rynek zauważa to zewnętrzne rozszerzenie Fibonacciego na 127,2%. Lokalny poziom R1 11 375 został zaksięgowany i kierując się analogią do wtorkowej sesji możemy zobaczyć presję podaży na punkt kierunkowy wokół 11 300 pkt. Alternatywnie gdyby popyt nie odpuszczał, jeszcze dziś możemy zobaczyć ruch do kolejnego punktu oporu na 11 450 pkt.

O godzinie 20:00 poznamy “minutki” FEDu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here