Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 19.02.2019

Niemiecki DAX zwyżkował we wtorek o zaledwie 0,09% co oznacza, że nie udało się wyrwać z konsolidacji. Tymczasem Eurostoxx spadł o 0,2% a FTSE100 0,58%. Niemiecki sentyment ekonomiczny ZEW był lepszy niż prognozowali analitycy i wyniósł -13,4. To trzeci miesiąc z rzędu kiedy odczyt jest wyższy natomiast ciągle pozostaje poniżej zera (od marca 2018).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,57% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 3,57%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 2,10% natomiast Fresenius Medical Care stracił 1,40%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 348 do 342.

DAX Intraday

Rynek pozostał w trendzie bocznym mimo, że była szansa na rozerwanie z obu stron… na początku w górę do poziomu 11 400 pkt a później dołem w okolicę piwota tygodniowego. Dopiero dzisiaj rynek próbuje zaatakować maksima i dociera do wyznaczonej w dniu wczorajszym strefy oporu. Ruch w górę prowadzony jest trochę bez przekonania, a górny knot daje o sobie znać przy maksimum z 5. lutego. Bez potwierdzenia popytu w kolejnych minutach handlu możemy zobaczyć powrót w rejon konsolidacji.

dax m30

Spadkowa formacja harmoniczna również jest w nieprzypadkowym miejscu i jak na razie rynek zauważa to zewnętrzne rozszerzenie Fibonacciego na 127,2%. Lokalny poziom R1 11 375 został zaksięgowany i kierując się analogią do wtorkowej sesji możemy zobaczyć presję podaży na punkt kierunkowy wokół 11 300 pkt. Alternatywnie gdyby popyt nie odpuszczał, jeszcze dziś możemy zobaczyć ruch do kolejnego punktu oporu na 11 450 pkt.

O godzinie 20:00 poznamy “minutki” FEDu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – pary z dolarem, ropa i złoto podczas czwartkowej sesji [WIDEO]
Następny artykułKurs funta umacnia się – GBP/USD osiąga cele
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here