Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.01.2020

W piątek DAX urósł 0,72% a w całym tygodniu kapitalizacja powiększyła się o 0,32%. Ostatnia sesja to wysokie otwarcie i brak realizacji zysków, dzięki czemu indeks utrzymuje się powyżej 13 500 pkt i wspina się osiągając coraz to wyższe poziomy. W piątek dane PKB z Chin raczej bez zaskoczenia, wzrost sięgnął okrągłych 6%. Natomiast w Europie rośnie inflacja, odczyt 1,3% y/y, choć spodziewany to był to wzrost o 0,3% od poprzedniego miesiąca – podał Eurostat.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 3,06% a tymczasem spółka SAP wzrosła o 2,87%. Najsłabiej wypadł Deutsche Post spadając 1,00% natomiast Wirecard stracił 0,74%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 405 do 267, a 77 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek w piątek pozostawał właściwie w trendzie bocznym o dość wysokiej amplitudzie wahań, natomiast większość ruchu przypadła na czwartkowe popołudnie. Tak czy inaczej to kolejny tydzień wzrostu indeksu. W skrajnym momencie doszło do testu wyznaczonej strefy oporu dla DAX czyli zewnętrzne mierzenie 161,8% – jak na razie mamy odrzucenie tej strefy i kurs w naturalnym tempie cofa się w kierunku czwartkowego szczytu (100% fibo).

dax m30

Wsparcie to oczywiście wąski pas między piwotem tygodniowym a lokalnym S1. Ten kilku punktowy obszar rozciąga się wokół 13 480 pkt. Gdyby wsparcie udało się przerwać, będę liczył na test od dołu po czym ruch w kierunku 13 420 pkt. Alternatywnie, powrót powyżej punkt kierunkowy to szansa na odbudowanie wzrostu i ruch do lokalnego oporu R1 13 575 pkt. Przy braku aktywności amerykanów (święto Lutera Kinga), najważniejsza będzie sesja europejska, później handel zwyczajowo będzie zamierać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here