Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.12.2019

Niemiecki DAX stracił na wczorajszej sesji blisko pół procent i był to kolejny dzień na minusie. Podczas gdy byki we Frankfurcie odpuszczają, to na WallStreet i Sp500 trzyma się blisko 3200 pkt. Tymczasem, indeks IFO, obrazujący nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców, wzrósł w grudniu do 96,3 pkt. z 95,1 pkt. w listopadzie. Nastroje firm poprawiły się silniej niż zakładał konsensus zarówno w przypadku oceny bieżącej jak i oczekiwań.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 1,29% a tymczasem spółka BAYER wzrosła o 1,11%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 1,85% natomiast Daimler stracił 1,45%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 394 do 283, a 78 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

DAX tracił wczoraj niemal przez całą sesję, a domknięcie spadkowej luki to wszystko na co było stać byki. Rynek nie zdołał wrócić powyżej przełamanej linii trendu a tym bardziej powyżej punktu kierunkowego. Faza popołudniowa oraz dzisiejszy poranek to zmagania przy 200-godzinowej średniej o której pisałem wczoraj. Jak dotąd DAX zalicza dość głębokie zejście w rejon piwota miesięcznego 13 160 pkt. A to poziom wielokrotnie testowany jako opór… zakładam więc, że stanie się silną podpórką dla indeksu.

dax m30

Zastanawiająca jest słabość rynku we Frankfurcie, podczas dwudniowych spadków DAX sporo oddał. Natomiast SP500 niezmiennie, uparcie trzyma się przy szczycie. Wkrótce okaże się który rynek “oszukuje” i będzie musiał nadgonić. Powrót DAXA w okolicę dziennego piwota 13 235 pkt może być szansą do sprzedaży indeksu w krótkim terminie. Natomiast wzrost powyżej dziennych maksów otworzy drogę do oporu R1 13 270 oraz 13 300 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here