Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.12.2018

DAX spadł podczas wtorkowej sesji o 0,29% i pozostał pod poziomem 10 800 punktów, podobnie przecenie nie oparł się SP500, gdzie doszło do nadbicia wczorajszego dołka. DAX jest w tym kontekście relatywnie mocniejszy, niemniej jednak przy kontynuacji spadków za oceanem, powinien podążać w dół. Wiele zależy od dzisiejszej decyzji FED w sprawie polityki monetarnej. Opublikowane dane dot. klimatu biznesowego IFO badające oczekiwania na kolejne 6 miesięcy wypadły poniżej oczekiwań (101 vs 102 poprzednio). Przy wysokim wolumenie ponad 150 tys na kontrakcie terminowym, mocno spadł LOP, to znak że zbliża się wygasanie instrumentów pochodnych.

Wśród komponentów indeksu najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 1,88% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 1,77%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,38% natomiast Merck stracił 2,02%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 471 do 236.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Notowania DAX przebywają w dość szerokim kanale spadkowym, od ukształtowania szczytu przy ~11 tyś punktów. Górne ograniczenie pokrywa się z dzisiejszym lokalnym oporem R1 około 10 835 pkt. Jak dotąd DAX nie może sobie poradzić z piwotem tygodniowym, choć wczoraj to się udawało. Potrzeba zewnętrznego impulsu aby zamknąć sesję powyżej 10 800 pkt, póki co nadal przewaga niedźwiedzi. Lokalne wsparcie tuż ponad wczorajszym dołkiem – 10 680 pkt.

Patrząc szerzej, ostatnie dwie sesją tworzą formację “inside bar” czyli zatrzymanie, dopiero wybicie nada kierunek na najbliższe sesje. Biorąc pod uwagę ostatnie wyprzedanie, jest możliwość gry na podwójny dołek i ruch w górę może oznaczać dobrą końcówkę roku. Jednak z kolei wyjście dołem stworzy presję na spadek przynajmniej do 10 600 pkt a nawet niżej. Rynek może czekać z decyzją aż do godziny 20:00 kiedy to odbędzie się posiedzenie FED.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWozetka zwycięzcą VII edycji Ligi Traderów!
Następny artykułKomentarz walutowy – trudne zadanie FED
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here