Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.11.2019

Niemiecki DAX stracił wczoraj zaledwie 0,26% na niskim poniedziałkowym wolumenie, jednak utrzymał się powyżej 13 200 pkt. Walka ze średnią 200-godzinową zakończyła się zwycięstwem byków, podobnie jak na początku listopada skąd został wyprowadzony atak na maksima. Tymczasem na WallStreet trwa festiwal coraz wyższych cen, mimo że do ostatecznego porozumienia na linii USA-Chiny nie doszło, co więcej nastroje są coraz bardziej pesymistyczne – twierdzi CNBC. Do tego czasu rynek może wspinać się po ścianie strachu, wykazując się dużą odpornością a dopiero właściwe porozumienie powinno skończyć się korektą.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 3,70% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 2,05%. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając aż 4,10% natomiast Bayerische Motoren Werke stracił 1,84%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 404 do 280, a 76 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX porusza się od ściany do ściany w interwale M30. Wczoraj, po ruchu w górę paliwa zabrakło bykom już przy 13 275 pkt, po czym po utracie piwota tygodniowego DAX ruszył w okolicę wsparcia. Tym wsparciem okazała się średnia 200-godzinowa o czym wspominałem w pierwszym akapicie. W mojej opinii jest ona bardzo ważna w średnim terminie do utrzymania dalszych wzrostów. Dopiero po wyłamaniu w dół może rozpocząć się długo oczekiwana korekta.

dax m30

Dziś rynek potwierdził znaczenie wsparcia i po niskim otwarciu gracze powrócili do zakupów akcji. Cena zwyżkuje już w okolice wczorajszego szczytu. Jednak w szerszej perspektywie nie zmienia to obrazu gry. Natomiast w krótkim terminie opór 13 270-80 może stać się łakomym kąskiem dla niedźwiedzi z potencjalnym celem do dziennego piwota. Natomiast pozycje długie byłyby zasadne dopiero po trwalszym wyjściu ponad 13 300 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW 2020 roku wojna handlowa przeminie, uważa Goldman Sachs
Następny artykułDumniej brzmi jestem inwestorem, niż jestem spekulantem – twierdzi Leściorz z CMC
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here