Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.10.2018

Czwartek okazał się dniem solidnej przeceny, index DAX stracił 1,07% i ponownie zbliżył się w rejon niedawnych minimów. Na spadkach znacząco wzrosła wartość wolumenu obrotu, lecz nie przełożyło się to w żadnym stopniu na wzrost liczby nowych pozycji na kontrakcie. Członek Rady ECB powiedział wczoraj, że “pierwsza podwyżka stóp procentowych może mieć miejsce w ostatnim kwartale 2019 r.”, jeśli oczywiście gospodarka nie zwolni. W podobnym (jastrzębim) tonie wypowiada się kilkoro członków FOMC – wynika z protokołu ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 2,75% a tymczasem spółka Deutsche Boerse urosła o 1,45%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement tracąc aż 8,88% – spółka jest na 3-letnich minimach, natomiast SAP po wynikach stracił 5,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 416 do 305.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Ważnym elementem była utrata tygodniowego piwota a zarazem poziomu 11 700 punktów, to podejście co było z mozołem budowane przez dwa dni, w jeden dzień uległo pod naporem niedźwiedzi. Dziś o poranku sytuacja wygląda jednak nieco lepiej, widać, że gracze na europejskich parkietach nie akceptują zniżki po godzinie 18:00, cena konsoliduje się przy tej z fixingu.

dax m15

Luka wzrostowa w połączeniu z negatywną strukturą piwotową każe zastanowić się nad zasadnością tego podbicia w kategorii pułapki. Jestem zdania że poziom 11 500 zostanie jeszcze raz zaatakowany, niżej lokalne wsparcie S1 dopiero na 11 405 punktów. Najbliższy opór to strefa wokół 11 700, jej pokonanie uwolni potencjał dotarcia do 11 900 w przyszłym tygodniu.

Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here