Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.09.2019

Rynek zniżkował w środę 0,14% i mimo ważnych posiedzenia FED w Stanach Zjednoczonych, nie doszło tu do rozstrzygnięć. Rezerwa Federalna obniżyła główną stopę procentową o 25 pb do 1,75-2,00% czego rynek się spodziewał. Prezes Powell standardowo powiedział, że jeśli amerykańska gospodarka będzie słabnąć, dalsze obniżki stóp procentowych mogą być konieczne. Bankierzy są jednak podzieleni co do dalszych działa. Natomiast prezydent Trump znów skrytykował działania banku centralnego. DAX utrzymał się na koniec dnia powyżej 12 400 pkt a SP500 powyżej 3 tyś pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,60% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 2,39%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,31% natomiast Deutsche Post stracił 1,20%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 349 do 318, a 89 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX zmierzał wczoraj do oporu R1 tak jak wspominałem we wczorajszym komentarzu, ostatecznie zabrakło kilku punktów – natomiast dziś poziom 12 430 pkt został osiągnięty. Na plus dla byków należy zaliczyć wysokie zamknięcie, a dziś dodatkowo kurs broni wczorajszego minimum 12 350 pkt. Wygląda więc na to że DAX domknie za chwilę lukę weekendową i możemy zobaczyć reakcję w dół w rejon dziennego piwota 12 400 pkt.

dax m30

Jest szansa na zebranie kikudziesięciu pkt, nie spodziewam się jednak sinych spadków, maksymalnie na to co niedźwiedzie mogą liczyć to dzisiejszy dołek w okolicy S1 oraz tygodniowego piwota 12 375 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara konsoliduje nad 3,92 zł. USDPLN ponownie wzrośnie?
Następny artykułSEC pozwało ICOBox za złamanie prawa
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here