Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.09.2018

Niemiecki DAX wzrósł podczas wtorkowej sesji o 0,51% do 12 096 punktów. Na kontrakcie terminowym zanotowano ponadprzeciętny wolumen obrotu co jest związane z wygasaniem pochodnych już za dwa dni. W USA, prezydent Trump ogłosił 10-procentowe cła na chińskie towary, rynek spodziewał się 20% już na początku. Nowe taryfy wejdą w życie od przyszłego poniedziałku i będą podwyższane do końca roku do 25%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen, która zyskała 2,60% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 2,26%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 0,73% a Fresenius Medical Care stracił 0,72%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 417 do 267.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczorajszy szybki ruch na północ nie pozostał niezauważony przez graczy, jednak tuż przed otwarcie w USA sprzedający spróbowali domknąć lukę, ta sztuka jednak się nie udała i minima z poprzedniego dnia zostały obronione. Poziom 12 050 punktów urasta do rangi silnego wsparcia a kurs coraz bardziej oddala się od tygodniowego piwota.

Dziś notowania stratują powyżej punktu kierunkowego 12 140, który powinien w naturalny sposób stanowić pierwszą podpórkę. Tymczasem pierwszy lokalny opór oraz tygodniowy R1 już w zasięgu wzroku przy 12 220 punktów – to jednocześnie połowa spadku na przełomie sierpnia i września. Wyżej jest 12 260 oraz 12 320.

Dziś o godzinie 15:00 głos zabierze jeszcze prezes ECB Mario Draghi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTIM – mocne wyniki za I półrocze, +2% na otwarciu sesji
Następny artykułPMPG Polskie Media z zyskiem 4,33 mln zł netto w I połowie 2018 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here