Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.08.2019

Rynek we Frankfurcie zyskiwał w piątek 1,3%, to najwyższy jednodniowy wzrost od 8 sierpnia. DAX zyskiwał niemal całą sesję, dużo do wyniku dodała także luka wzrostowa. To była taka sesja na osłodę dla byków, bowiem pierwsza część tygodnia należała do niedźwiedzi i w całym rozrachunku rynek stracił 1,12%. Brak istotnych danych sprawił, że rynek kończy tydzień powyżej 11 550 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 4,71% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 3,09%. Najsłabiej wypadła spółka Beiersdorf spadając zaledwie 0,05% i była to jedyna firma na minusie w DAX. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 527 do 148, a 78 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Piątkowa sesja charakteryzowała się jednostajnym ruchem w górę, pisałem ostatnio o możliwym budowaniu prawego ramienia oRGR. Ostatecznie wyszło ono niewielkie i rynek zdecydowanie wyszedł powyżej 11 550 pkt a dziś potwierdza ten fakt. W tym tygodniu ten poziom będzie pełnił funkcję wsparcia, to także piwot tygodniowy. Rynek dziś o poranku ma za sobą już dość mocny rajd w górę, cena dotarła do lokalnego oporu R2 11 690 pkt. Ponadto odreagowanie od dołka dociera już z najdalej oddalonego punktu S3 do S2 co oznacza ruch niemal 400 punktów.

dax m30

Ponadto DAX znalazł się przy linii trendu spadkowego pociągniętej od szczytu 22 lipca, choć jej waga może być dyskusyjna. Niemniej jednak rynek dość mocno uszczuplił potencjał do dalszych zwyżek i z DR2 może wystąpić korekta do piwota dziennego, ciągle jednak DAX porusza się w lokalnym kanale wzrostowym. Gdyby kupującym udało się jednak przepchnąć cenę wyżej spodziewam się jeszcze podejścia pod DR3 i dopiero głębszej korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJeremy Corbyn obiecuje ponowne referendum ws. Brexitu
Następny artykułMoskwa: blockchainowy system do głosowania ma luki
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here