Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.07.2019

Niemiecki DAX stracił wczoraj blisko 1 procent i w tym tygodniu znajduje się zdecydowanie pod kreską. Cała sesja przyjęła w czwartek zakres konsolidacji po niskim otwarciu, kupujący nie zdołali jednak powrócić ponad poziom 12 300 pkt. Z drugiej strony na plus należy zaliczyć brak wyraźnego spadku w początkowych godzinach sesji. Po południu po gołębich wypowiedziach członka FEDu rynki akcji w USA rosły oczekując na większe cięcia stóp niż prognozowane 25pb – DAX pozostawał nieco w tyle.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 1,92% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 1,06%. Najsłabiej wypadł SAP spadając aż 5,12% natomiast Wirecard stracił 1,97%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 489 do 195, a 77 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Tak jak wspomniałem wczorajsza konsolidacja nie niesie za sobą żadnych rozstrzygnięć, bykom udało się jedynie załatać lukę spadkową po obronie wsparcia w rejonie S2 oraz tygodniowego S1 (12 200 pkt). Martwić może jednak słaba kondycja w porównaniu do SP500 gdzie trwa sezon wyników spółek. Dziś inwestorzy jednak nie mogą ignorować wzrostu w USA i DAX pnie się lekko do góry – na tapecie pierwszy opór R1 12 300 pkt który to pełnił ważną rolę wsparcia w ubiegłym tygodniu.

dax m30

Dzienny piwot który może dziś zostać przetestowany to 12 235 pkt, od góry to ograniczenie kanału oraz lokalny opór R2 12 345 pkt gdzie dodatkowo przebiega zniesienie 61,8% z wczorajszego ruchu spadkowego. Podsumowując, kurs powinien dziś poruszać się w zakresie kanału (flagi?), opuszczenie tego rejonu da szanse na większy ruch.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Informacje ze spółek, 19 lipca 2019 r.
Następny artykułBinance dzieli się zarobionym 9,5 mln Stellarów i uruchamia opcję stakingu dla XLM
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here