Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 18.07.2017

Dosyć nerwowo zrobiło się na rynkach akcji tuż przed jutrzejszym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Niemiecki indeks DAX zanurkował wczoraj głównie za sprawą akcji Deutsche Banku, które traciły 2,5%. Bank cały czas stara się pozyskać nowe finansowanie na swoją działalność. Indeksowi ciążyły również spadające ceny akcji spółki Deutsche Börse, które wczoraj traciły 0,8%. Notabene firmy zarządzającej niemiecką giełdą. Wobec szefa spółki Deutsche Börse prowadzone jest śledztwo o insider trading.

Jednak dla niemieckiego indeksu ważniejsze będzie jutrzejsze posiedzenie EBC. Jakiekolwiek komentarze sugerujące  przymiarki do zakończenia programu QE mogą zaszkodzić nastrojom we Frankfurcie. Przypomnijmy, że EBC wycofało się z możliwości dalszych cięć stóp procentowych już na poprzednim posiedzeniu, pozostawiając sobie możliwość zwiększenia i przedłużenia programu QE, który ma trwać do końca 2017 roku. Zakomunikowanie, że bank również nie zamierza zmieniać w żaden sposób program QE może być silnym impulsem spadkowym na mocno wykupionym niemieckim rynku akcji.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem 0,10%. Wczoraj indeks S&P 500 zamknął sesje praktycznie w tym samym miejscu, a zmiana wyniosła 0,06%. Indeks DAX spadł wczoraj o 1,25%. Niemiecki indeks ustanowił 20 czerwca br. historyczne maksima w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Wczoraj indeks ponownie zanurkował w okolice silnego poziomu wsparcia 12400 pkt. W tym miejscu może dojść do odbicia w stronę oporu 12600 pkt. Z kolei przełamanie poziomu 12400 pkt. otworzy drogę do 12200 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego próbuje przełamać poziom pivot point w okolicach 12475 pkt., ale na razie bezskutecznie. Zejście poniżej minimów w pobliżu 12440 pkt. może otworzyć drogę do 12400 pkt., a następnie do S1 w okolicach 12350 pkt. Z kolei przełamanie pivot point otworzy drogę do R1 w pobliżu 12560 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here