Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.06.2019

Niemiecki DAX bardzo mocno zyskiwał na wczorajszej sesji – 2,03% i co ważne wzrost ten został “dowieziony” do końca sesji, choć początek wypadł blado. Skala zwyżki nie była obserwowana od stycznia br a więc ok. pół roku a wzrost był potwierdzony ze strony wolumenu. Sentyment ZEW zaskoczył negatywnie, odczyt -21,1 wobec -5,7 prognoza; rok wcześniej także był to niski odczyt który został jeszcze pogłębiony miesiąc później. W centrum uwagi był jednak prezes ECB Mario Draghi, który zapowiedział kolejne bodźce stymulacji monetarnej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 5,39% a tymczasem spółka Adidas wzrosła o 4,00%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 2,27% natomiast Infineon Technologies stracił 2,05%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 515 do 181.

DAX Intraday

DAX spadał po otwarciu rynku do okolic 12 tyś punktów , miesięczny piwot pozostał nietknięty, sekwencja spadkowa zakończyła się nieco wcześniej. Godzinę później rynek wyszedł na sesyjne maksima i od tamtej pory rósł pokonując kolejne poziomy oporu, napędzany przez zamykających w popłochu pozycje krótkie inwestorów. Przebiciu uległ także poziom z połowy maja a więc 12 330 pkt a do szczytu tegorocznego brakuje niewiele ponad 100 pkt.

dax m30

Dziś rynek otwiera się neutralnie, byki niewiele oddają zdobytej wczoraj przestrzeni… gra to czy się wokół poziomu 12 300 pkt. Dłuższe utrzymywanie przy szczycie może być odczytywane jako siła rynku a gracze którzy otwierali pozycje krótkie wczoraj wieczorem mogą poczuć się niekomfortowo, bowiem pozostaje jeszcze do zaksięgowania najdalej wysunięty opór tygodniowy R3 – 12 380 pkt. Dzienne poziomy piwot bardzo szeroko rozstawione, punkt kierunkowy ok 80 pkt niżej gdzie znajduje się solidna strefa wsparcia, po utracie wsparcia 12 300 pkt rynek może tam zmierzać.

Dziś po południu głos zabierze ponownie Mario Draghi, nieco później zapasy ropy a o godzinie 20:00 projekcje FED i konferencja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZnamy dowody na to, że Craig Wright nie jest twórcą bitcoina
Następny artykułTrump zaostrza konflikt na kolejnym froncie. Nowe sankcje USA nałożone na Turcję
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here