TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.06.2018

Indeks DAX osunął się na wczorajszej sesji o 1,36% i ponownie “wpadł” poniżej średnich 200-godzinowych, czym zniwelował cały impuls w górę po ECB. Uwaga rynków skierowana jest na wojnę handlową USA z Chinami, w piątek prezydent Trump nałożył wysokie cła na ponad tysiąc kategorii produktów o wartości 50 mld dolarów. Chiny nie pozostają dłużne celując głównie w amerykański sektor rolny. W Europie inwestorzy czekają na informacje i przecieki z konferencji ECB w Portugalii.

Wśród komponentów indeksu DAX nie było spółki z wynikiem pozytywnym. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając 3,08% a spółka Adidas straciła 2,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 525 do 220.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Giełdowy DAX spadł wczoraj jednostajnym ruchem do najdalej wysuniętego wsparcia S3, gdzie dodatkowo przebiega miesięczny piwot i niemal do końca sesji pozostał do niego przyklejony. Dziś rynek z impetem przebija 12 800 punktów i tworzy klasyczną, ponad 150-punktową lukę (kontynuacji?).

Z drugiej strony duże odchylenie na starcie notowań może być zachętą do łapania dołka z celem 12 730-12750 i wyżej. Natomiast utrata wsparcia S2 może doprowadzić do pogłębienia przeceny o kolejne 100-150 punktów. Punkt kierunkowy dość wysoko – 12 865.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here