Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.06.2018

Indeks DAX osunął się na wczorajszej sesji o 1,36% i ponownie “wpadł” poniżej średnich 200-godzinowych, czym zniwelował cały impuls w górę po ECB. Uwaga rynków skierowana jest na wojnę handlową USA z Chinami, w piątek prezydent Trump nałożył wysokie cła na ponad tysiąc kategorii produktów o wartości 50 mld dolarów. Chiny nie pozostają dłużne celując głównie w amerykański sektor rolny. W Europie inwestorzy czekają na informacje i przecieki z konferencji ECB w Portugalii.

Wśród komponentów indeksu DAX nie było spółki z wynikiem pozytywnym. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając 3,08% a spółka Adidas straciła 2,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 525 do 220.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Giełdowy DAX spadł wczoraj jednostajnym ruchem do najdalej wysuniętego wsparcia S3, gdzie dodatkowo przebiega miesięczny piwot i niemal do końca sesji pozostał do niego przyklejony. Dziś rynek z impetem przebija 12 800 punktów i tworzy klasyczną, ponad 150-punktową lukę (kontynuacji?).

Z drugiej strony duże odchylenie na starcie notowań może być zachętą do łapania dołka z celem 12 730-12750 i wyżej. Natomiast utrata wsparcia S2 może doprowadzić do pogłębienia przeceny o kolejne 100-150 punktów. Punkt kierunkowy dość wysoko – 12 865.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSporo nowych trendów. Fiasko na EURNZD – Strategia TDiS
Następny artykułIDM: Interwencja ESMA zabije konkurencyjność krajowej branży
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here