Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 16.06.2017

W piątek inwestorzy szybko zapomnieli o posiedzeniu Rezerwy Federalnej, która już po raz drugi podniosła w tym roku stopy procentowe w USA. Z kolei Bank Anglii (BoE), Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) oraz Banku Japonii (BoJ) utrzymali stopy procentowe na tym samym poziomie, o czym pisaliśmy pod koniec tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W niedzielę partia La Republique en Marche (LREM) prezydenta Francji Emmanuela Macrona wraz z koalicyjną partią Mouvement démocrate (MoDem) zdecydowanie zwyciężyły w II turze wyborów parlamentarnych we Francji, zdobywając co najmniej 301 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym, co zdecydowanie poprawiło nastroje w poniedziałek rano.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zyskał 0,62%. W piątek Indeks DAX zwyżkował 0,48%, S&P 500 zakończył dzień praktycznie w tym samym miejscu z wynikiem 0,03%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w środę na poziomie 12921 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie i w czwartekj obserwowaliśmy silną korektą w stronę wsparcia znajdującego się w okolicach 12600 pkt. Wsparcie jednak zostało obronione i obecnie kurs po przełamaniu poziomu 12800 pkt. zmierza w stronę historycznych maksimów.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku kasowego indeks przełamał wszystkie opory i obecnie zmierza w stronę historycznych maksimów w okolicach 12920 pkt. Gdyby jednak pojawiła się korekta poziom R1 w pobliżu 12850 pkt. jest najbliższym wsparciem.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here