Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.03.2020

Po chwilowym zatrzymaniu index DAX znów traci i to 5,5%… to drugi tak znaczący ruch w dół w tym tygodniu z tą jedną różnicą iż wolumen jest o 1/3 mniejszy. Tymczasem jutro 3ci piątek miesiąca i wygasanie pochodnych, wydaje się że zmiana serii wypada w apogeum kryzysu, gdy DAX osiąga poziom 8 tyś pkt. Prezes banku Austrii nadmienił wczoraj, że ECB prawdopodobnie wyczerpało już swoje możliwości ratowania obecnej sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 7,08% a tymczasem spółka Henkel wzrosła o 1,69%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając aż 15,93% natomiast MTU Aero Engines straciła 15,59% – w obu przypadkach to 3-letnie minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 550 do 169, a 20 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Wczorajsza sesja jakby bez wyrazu, po tym jak DAX spadł poniżej 8600 pkt nie mógł się podnieść a jednocześnie “tańczył” wokół wsparcia S1 8470. Dopiero wyraźny ruch wieczorem na WallStreet spowodował pęknięcie minimów z poniedziałku. Co ciekawe SP500 znosi obecnie 38,2% całej hossy od 2009 roku.

Dziś w sesji overnight prawdziwa huśtawka nastrojów. Najpierw potężny spadek o 700pkt a następnie V-kształtne odbicie. Taki wykres z rana tworzy już na starcie pinbar w interwale dziennym. Dodatkowo DAX zahacza o wspominany wczoraj punkt D formacji harmonicznej wokół poziomu 8 tyś pkt. Najłatwiejszy zasięg odbicia do 8400 został już wykonany. Obecnie byki walczą na górnym ograniczeniu istotnego kanału oraz przy dziennym piwocie 8500. Uważam ten poziom za ważny, przy determinacji popytu DAX może ruszyć do 8800 a nawet do maksimów z tego tygodnia.

dax m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here