Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.02.2020

Niemiecki DAX rozpoczyna właściwie tydzień od cofnięcia, wczoraj obniżył się o 0,75% a co za tym idzie spada poniżej poziomu 13 750 pkt. W głównej mierze przyczyniła się do tego luka spadkowa, która do końca dnia pozostała nie pokryta. Wtorkowe dane sentymentu ZEW, mimo, że gorsze od prognoz to nie przełożyły się na spadki indeksu. Odczyt 8,7 pkt to wciąż poniżej zera dlatego w Niemczech panuje raczej umiarkowany optymizm.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 1,64% a tymczasem spółka Deutsche Telekom wzrosła o 1,35%. Najsłabiej wypadł HeidelbergCement spadając 3,03% natomiast Daimler stracił 2,76%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 507 do 174, a 68 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek wczoraj nie był na tyle słaby by zdecydować się na test piwota tygodniowego i być może zostanie to odłożone w czasie. Z drugiej strony od góry dość stabilny opór przy 13 720 pkt powstrzymywał ataki kupujących. Na plus dla byków należy zaliczyć podwójny dołek podczas gdy na SP500 wieczorna sesja pogłębiła minima intraday. Natomiast dziś w sesji overnight część energii została uwolniona i DAX przemieszcza się wyżej do wczorajszego otwarcia o którym także wspominałem 13 750 pkt.

dax m30

Wyjście powyżej oporu R1, z którym rynek ma dziś wyraźny problem może dać sygnał do domykania luki a po re-teście możliwy atak na R2 czyi okolice 13 800 pkt. Natomiast zejście w rejon dziennego piwota może okazać się dobrym pomysłem na krótkoterminowe longi, jednak przy słabej reakcji popytowej będę spodziewał się raczej testu “weekly pivot”, a ten znajduje się obecnie ok 90 pkt niżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here