Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 18.02.2019

Niemiecki DAX na poniedziałkowej sesji stracił marginalne 0,01%; wolny dzień w Stanach Zjednoczonych pokazuje jak ważny jest tamtejszy rynek w kształtowaniu cen. Najwięcej stracił brytyjski FTSE -0,24%. Głos zabrał wczoraj także Praet z ECB, który spodziewa się że PKB zostanie zrewidowane w dół. W Niemczech spowolnienie może potrwać przez pierwszą część roku – ocenia Bundesbank.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard AG, która zyskała 15,19% a tymczasem spółka Henkel & Co wzrosła o 1,59%. Najsłabiej wypadł Deutsche Post spadając 2,39% , natomiast ThyssenKrupp stracił 1,70%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 400 do 307

DAX Intraday

Zanim inwestorzy z USA na dobre wrócą do handlu, w Europie DAX próbuje wyrwać się z marazmu i opuścić trend boczny. Wczorajsza sesja spowodowała, że dziś poziomy piwot są bardzo wąsko dlatego nie należy przypisywać im szczególnej wagi i warto posiłkować się puntami z poniedziałku. Tymczasem na wykresie 30-minutowym może tworzyć się formacja harmoniczna z zewnętrznym punktem reakcji na 161,8%. Chodzi o okolicę szczytu z 5. lutego, rynek mógłby tam dotrzeć w ciągu kilku godzin.

Rozciągająca się strefa powyżej 11 400 punktów mogłaby stanowić dobre miejsce do realizacji zysku z długich pozycji lub otwieranie nowych krótkich z celem na punkt kierunkowy 11 300 lub niżej do podstawy formacji – 11 250. Tygodniowy piwot znajduje się tuż poniżej 11 200 pkt.

dax 30

Dziś czeka nas jeszcze odczyt sentymentu ZEW z Niemiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego w dół po protokołach RBA
Następny artykułKurs funta (GBP) zyskuje korzystając z przerwy handlowej w USA
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here