Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.12.2018

Niemiecki DAX stracił w poniedziałek 0,86% i pomimo początkowego optymizmu nie zdołał wspiąć się wyżej. Świeca dzienna wygląda dość pesymistycznie za sprawą następującego po szczycie niższego dziennego dołka (HHLC). Wall Street nie dała wyboru, a za oceanem indeks spadał jeszcze mocniej, pogłębiając grudniowy dołek oraz wychodząc na nowe roczne minima. Dziś słabe nastroje przelewają się na rynek azjatycki oraz po części na europejski.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 1,01% a tymczasem spółka Deutsche Telekom wzrosła o 0,73%. Najsłabiej wypadł Adidas spadają aż 4,42% natomiast Henkel stracił 2,85%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 575 do 155.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX zareagował wczoraj tylko na piątkowy dołek, odbijając nieznacznie od wsparcia S1 do piwota tygodniowego który znajduje się przy ~11 800 pkt. Sesja charakteryzowała się zwiększonym obrotem przy rosnącej liczbie otwartych pozycji. Dzisiaj notowania rozpoczynają się z poziomów neutralnych, wysokie otwarcie byłoby ponownie wykorzystane do zasypania rynku akcjami. Po publikacji danych makro z Niemiec (IFO), które były nieco słabsze od oczekiwań, rynek handlowany jest poniżej punktu kierunkowego.

Ważniejszym testem dla popytu będzie jednak poziom piwota tygodniowego, jego pokonanie może dać nadzieje na odbicie. Dopóki jednak DAX pozostaje pod 10 770 pkt jest większe prawdopodobieństwo zejścia w kierunku ~10 600 pkt gdzie znajduje się lokalne wsparcie S1 a także tygodniowe S2.

dax m15Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here