Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.11.2019

Niemiecki DAX zyskał w ostatni piątek 0,47% natomiast w całym tygodniu zyskał zaledwie 0,10% co oznacza przedłużającą się konsolidację. Właśnie tyle trwa trend boczny a świeca tygodniowa ma kształt szpulki i oznacza niezdecydowanie. Piątkowe dane nt. inflacji CPI nie zaskoczyły, odczyt był zgodny z oczekiwaniami i wyniósł 1,1%. Dziś brak istotnych danych makro. Tymczasem negocjacje umowy handlowej zbliżają się do ostatniego etapu, strony poczyniły postępy w zakresie uzgadniania szczegółów poinformował Biały Dom.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 1,97%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając 0,90% natomiast Vonovia straciła 0,36%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 439 do 247, a 76 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek od kilku dni skutecznie odbijał się od piwota tygodniowego okolic 13 170 pkt co skutecznie utworzyło wsparcie. Obecnie piwot wędruje wyżej co stawia poprzeczkę bykom nieco wyżej – chodzi o poziom 13 225 pkt. Jest to mniej więcej połowa zakresu pomiędzy strefami co utrudnia prognozowanie. Wydaje się jednak, że rynek jest nadal silny i po zamknięciu luki w piątek może równać do WallStreet.

dax m30

Dopóki DAX pozostaje powyżej dobowych maksimów to kurs może zmierzać w kierunku lokalnego oporu R1 oraz 13 300 pkt. Natomiast zejście poniżej byłoby tu zaproszeniem do testowania ostatniego minimum a także lokalnego wsparcia S1 13 177 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here