Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 17.10.2019

Rynek za zachodnią granicą stracił wczoraj 0,12%; wynik ten jednak nie oddaje w pełni tego co działo się podczas sesji giełdowej. Pierwsze godziny po otwarciu to silny rajd w górę i short squeeze, natomiast po południu szybki powrót do parteru. Przez co wymowa całego dnia jest pro spadkowa, brak większego odreagowania stawia pod znakiem zapytania dalsze wzrosty. Tymczasem UE dała zielone światło dla umowy ws. Brexitu, porozumienie miałoby wejść w życie z dniem 1 listopada.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Bayerische Motoren Werke, która zyskała 1,16% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 1,01%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 2,73% natomiast Siemens stracił 1,79%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 339 do 328, a 91 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX perfekcyjnie poruszał się pomiędzy liniami tego szerokiego kanału trendowego, odbijając się od górnej bandy by kilka godzin później wrócić do dolnego zakresu. Niepokojący może być fakt iż dziś w sesji overnight indeks naruszył dolne ograniczenie i obecnie przymierza się do testu, tym razem od dołu. Również od kilku godzin DAX jest kwotowany powyżej dziennego piwota i ewentualne dojście do 12 685-90 wiele nam powie o kondycji byków.

dax m30

Zbliża się zamknięcie tygodnia, spodziewam się jednak utrzymania pozytywnych tendencji i zamknięcia świecy W1 najwyżej w 2019 roku ~12 650 pkt. Może naomiast pojawić się pewne schłodzenie w reakcji na dzienny piwot. Pierwsze lokalne wsparcie S1 12 570 pkt oddalone ok 80 pkt od obecnej ceny. Największa spadkowa korekta opiewała na ~240 pkt, co mogłoby się wpisywać w taki zasięg z zachowaniem trendu.

Natomiast w przypadku powrotu DAXa w rejon kanału i testu od góry będę spodziewał się raczej zwyżki i kontynuacji trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena ropy nisko w obliczu słabych danych z Chin
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, NZD/JPY, Złoto
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here