Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.10.2018

Po dwóch mocnych sesjach wzrostowych DAX dostał zadyszki i stracił 0,52%, ostatecznie udało się obronić poziom 11 700 punktów. Wieczorne posiedzenie FOMC pokazało, że bankierzy widzą potrzebę podwyżek stóp w długim terminie, nie spowodowało to jednak zbyt dużych wahań na giełdzie. W Europie trwa szczyt przywódców w sprawie Brexitu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 2,97% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 2,73%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical Care tracąc aż 16,32%, natomiast Covestro był pod kreską 2,93% – obie spółki pogłębiły roczne minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 363 do 344.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX wyraźnie wybił się z krótkoterminowego kanału wzrostowego, o którym wspominałem wczoraj, co oznacza że ta najbardziej dynamiczna część zwyżki jest za nami. Nie oznacza to jednak, że rynek od razu przejdzie w fazę spadkową… strefa wsparcia (pomarańczowa) przy piwocie tygodniowym została utrzymana. Moja próba złapania longa przy wsparciu S1 okazała się trafna, DAX tylko na chwilę zszedł poniżej 12 700 po czym odbił niemal 100 punktów.

dax m15

Dziś o poranku indeks otwiera się niżej pod poziomem kierunkowym, po czym od razu wraca do miejsca równowagi domykając lukę. Takie zachowanie świadczy, że sprzedający zostali złapani w pułapkę a powrót nad 11 750 pozwoli na ruch do środowych maksów (R1) czyli 11 825 punktów. Od dołu lokalne wsparcie 11 640 (S1).

Zobacz też: Środowy przegląd rynków

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków spadł o 5% a niedźwiedzi wzrósł o 2%. Przekłada się to na 50% optymistów, 29% pesymistów i 21% inwestorów poza rynkiem. Widać zatem, że przy spadku 180 punktów w ciągu tygodnia inwestorzy instytucjonalni zachowują umiarkowany spokój z lekką tendencją w dół.

dax sentymentConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStracili wszystkie kryptowaluty…postanowili kupić więcej
Następny artykułKomentarz walutowy – amerykańskie rentowności znowu w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here