Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.09.2019

DAX notuje we wtorek spadek o 0,06% po spadku dzień wcześniej co sprawia że byki nie są zbyt zadowolone w tym tygodniu. Zbyt długie przebywanie w rejonie maksimów bez wybicia i kontynuacji może okazać się zgubne dla popytu. Rynek czeka na trigger jakim może stać się dzisiejsze posiedzenie FED. Gracze oczekują obniżki stóp oraz zapowiedzi kolejnych – taki jest konsensus. Tymczasem niemiecki sentyment instytutu ZEW odbija od dna, przy niskich prognozach -38pkt odczyt wyniósł -22pkt. Nie wywołało to znacznej presji na umocnienie DAXa który wciąż notowany jest poniżej piątkowego zamknięcia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 2,57% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 1,99%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 2,47% natomiast HeidelbergCement stracił 2,45%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 404 do 273, a 81 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX poruszał się wczoraj w zakresie od piwota dziennego, który został już na początku odrzucony do lokalnego wsparcia S1. Ostatecznie dołek został lekko nadbity łamiąc chwilowo linię trendu, jakby gracze na to czyhali, bowiem chwilę później rozpoczął się rajd wzrostowy. Dziś o poranku sytuacja jest stabilna, trwa równowaga wokół piwota tygodniowego i dziennego. Rynek oczekuje na wieczorne decyzje z USA.

dax m30

Dopóki cena pozostaje powyżej dzisiejszych minimów luka weekendowa może przyciągać i tak kurs zmierza już w rejon oporu R1 12 432 pkt. Według zasady mówiącej że cena porusza się po linii najmniejszego oporu przy braku ruchu w dół po wybiciu prawdopodobnie zobaczymy impuls powyżej wczorajszego szczytu. A stamtąd już niedaleka droga do 12 450. Wówczas koncepcja odwracającej formacji RGR będzie pod znakiem zapytania i należy liczyć się będzie z dłuższą konsolidacją. Co ważne średnia 200-godzinowa znajduje się przy 12 270 pkt i w mojej opinii będzie to dobre miejsce do podłączenia się do ruchu wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here