Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.09.2018

Początek tygodnia na niemieckim parkiecie zakończył się umiarkowanym spadkiem o 0,23% po trzech sesjach wzrostowych z rzędu. W strefie euro opublikowano ostateczny odczyt inflacji HICP za sierpień, która wyniosła 2,0 proc. rdr,  co było zgodnie z oczekiwaniami analityków. Jutro w Salzburgu ma rozpocząć się nieformalny szczyt UE, na którym ma się pojawić brytyjska premier Theresa May, może to mieć wpływ na DAXa, dziś natomiast głos zabierze Mario Draghi.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 1,50% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 1,48%. Najsłabiej wypadł Linde spadając 2,49% natomiast Henkel stracił 2,36%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 369 do 317.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Rynek po wczorajszym marazmie próbuje wybić się w górę, niższe otwarcie zostało wykorzystane do akumulacji w okolicy dziennego piwota. DAX bardzo dobrze zareagował wczoraj na “weekly pivot” przy 12 040, skąd wykonał szybki ruch zamykający lukę otwarcia, dlatego ten poziom nie powinien już zostać przebity jeśli rynek ma kontynuować wzrost. Pierwszy lokalny opór 12 110 punktów, jego pokonanie powinno doprowadzić do testu okolic 12 150/60. Silne wsparcie to dziś 12 020.

Spoglądając na wykres siły indeksu na tle pozostałych widać, że DAX najbardziej ucierpiał podczas spadków i teraz podnosi się najwolniej. Pozostałe indeksy europejskie radzą sobie lepiej, szczególnie francuski CAC40 który wrócił już w okolicę zera. Zwraca uwagę mocna postawa Nikkei, który wybił się dziś do poziomów nie widzianych od lutego br., dobra postawa Azjatów może przełożyć się na wzrost w Europie i USA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV – Czas na wyjście, czas na kontrę!
Następny artykułElektrobudowa z 61,8 mln PLN straty netto. Cena akcji na wsparciu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here