Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.09.2017

Po czwartkowym przełamaniu 7-dniowej serii wzrostowych sesji na indeksie DAX, w piątek również mieliśmy niewielkie spadki 0,17%. Był to dzień wygasania opcji i kontraktów terminowych nazywany “dniem trzech wiedźm”, z tego tytułu obserwowaliśmy znaczący wzrost wolumenu na niemieckich akcjach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na Wall Street sesja przyniosła kontynuację wzrostów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 2.500 punktów.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental AG, która zyskała 1,35% zamykając sesję na poziomie 206,95. Tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 0,90%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Bank AG, spadając 1,67% oraz spółka BAYER -1,43%.

DAX New Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX wzrósł 1,36%, osiągając poziom 12.11.

DAX Intraday

Index DAX w poniedziałkowy poranek melduje się przy okrągłym poziomie 12 600, tak mocna reakcja jest odpowiedzią na nowe maksima giełdy w USA. Cały czas znajdujemy się powyżej kluczowych poziomów wsparć, ważnym momentem aby dalej zyskiwać będzie obrona dzisiejszej luki. Na poziomie 12 607 znajduje się ostatni opór pivot, jeśli cena tam dojdzie będę chciał sprzedać.

DAX Longterm

W ujęciu dziennym, znajdujemy się powyżej zniesienia 61,8 oraz punktu oporu pivot, utrzymanie poziomu do zamknięcia będzie dobrym prognostykiem na kolejne sesje. Zejście poniżej 12 490 w cenach zamknięcia zaneguje pozytywny scenariusz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here