Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.08.2017

Czwartkowa sesja na niemieckim DAXie po raz drugi z rzędu zakończyła się pod kreską, spadek wyniósł 0,75%. Na początku notowań inicjatywę przejęli sprzedający, którzy sprowadzili kurs do poziomu 12 200 punktów, szybko jednak nastąpiło odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek idealnie dotarł do kreślonego wczoraj poziomu oporu DR1 12 285, po czym zaczął się osuwać. Dynamika spadków przyspieszyła po otwarciu giełd w USA, wtedy też zostało “trafione” wsparcie pivot point. Silne spadki po południu można powiązać z atakiem terrorystycznym w Barcelonie.

W USA bardzo silna przecena, rynek domknął poniedziałkową lukę i z hukiem przełamał wsparcie na poziomie 2430 (w cenach zamknięcia). Zbliża się zamknięcie tygodnia, amerykanie mają w zwyczaju wyciąganie indeksu w takich sytuacjach “za uszy”, jednak napięta sytuacja w Korei i ogólna niepewność nie sprzyja wzrostom.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Rynek kontraktowy DAX Futures spadł po zamknięciu kasowego o ponad 60 punktów, być może Europa nie zdyskontowała jeszcze tych spadków (siła relatywna na niekorzyść DAXa). Słabo radziły sobie spółki Deutsche Post, Deutsche Bank oraz HEIDELBERGCEMENT. Mocny pozostaje sektor energetyczny.

DAX Longterm

Indeks odbił się od silnych oporów, o których wspominałem we wczorajszym wpisie i w ciągu jednej sesji zameldował się przy wsparciu, w połowie poniedziałkowej świecy. Do zamknięcia pozostała jeszcze luka z 11 sierpnia.

DAX intraday

Wyższe otwarcie powiązane z wczorajszym popołudniowym spadkiem, stanowiło silną zachęte do sprzedaży. Aktualnie cena znajduje się pod wczorajszym minimum i wydaje się, że zmierza do wsparcia na 12 058 punktów. Do zajmowania pozycji długich potrzeba wybicia punktu kierunkowego powyżej 12 170.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here