Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.07.2019

Środowa sesja zakończyła się niezbyt pomyślnie dla inwestorów posiadających niemieckie akcje, bowiem DAX spadł o 0,72% czym wymazał cały wzrost zbudowany w ciągu dwóch dni. Opublikowany wczoraj wskaźnik CPI rok do roku okazał się wyższy 1,3% wobec prognoz analityków 1,2%. Rynek za oceanem także wykonał wczoraj gwałtowny spadek, inwestorzy boją się o słabe wyniki spółek, obraz rynku jak na razie wydaje się nieciekawy, co może przełożyć się na kolejne kwartały.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 0,83% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 0,64%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical Care spadając 3,51% natomiast Wirecard stracił 3,20%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 487 do 198, a 80 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Początek wczorajszej sesji był spokojny, dopóki cena pozostawała przyklejona do piwota tygodniowego oraz dziennego 12 390 pkt. Spokój ten jednak został zmącony po godzinie 16:00, kiedy to strzał podażowy sprowadził cenę DAX do 12 300 pkt, przy akompaniamencie spadku na WallStreet gdzie doszło do przerwania średniej 200-godzinowej w dół.

dax m30

Dziś tak na prawdę inwestorzy mogą zareagować na spadek w sesji overnight, DAX otwiera się nisko i na celowniku jest już lipcowy piwot o którym wspominałem w poprzednim tygodniu że będzie silnie przyciągał cenę w tym miesiącu. Dlatego poziom 12 140/50 wydaje się być dziś  bardzo realny do osiągnięcia. Dopiero tam spodziewam się dłuższego zatrzymania, budowy półki cenowej i w konsekwencji wyprowadzenia wzrostowej kontry. Gdyby udało się wcześniej bykom zmobilizować wokół 12 200 pkt, można wówczas spodziewać się ok 50 punktowego odbicia lub wyżej do luki otwarcia. Punkt kierunkowy dziś bardzo daleko, 12 344 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro podchodzi pod 1,12400 USD. Czas na dalsze wzrosty [AKTUALIZACJA]
Następny artykułOczekiwana zmienność funta najwyższa spośród walut G-10. Termin Brexitu coraz bliżej
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here