Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 15.06.2018

Indeks DAX stracił na piątkowej sesji 0,74%, na zwiększonym wolumenie obrotu, typowym dla “trzech wiedźm”, natomiast w przeciągu tygodnia wzrost był solidny i wyniósł 1,9%. Rynek przesuwa projekcję podwyżki stóp procentowych w Eurolandzie z września na grudzień 2019 roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 2,34% a Continental wzróśł o 2,13%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank spadając aż 4,18% ,Deutsche Lufthansa straciła 3,73%, a spółka Munchener Ruck była pod kreską 1,91%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Rynek rozpoczyna tydzień od przeceny, index DAX otwiera się przy piątkowych minimach i z impetem przełamuje broniony ostatnio poziom 13 tyś punktów oraz lokalne wsparcie S1. Szybki powrót nad 12 970 może okazać się pułapką na niedźwiedzie, bowiem często mocne odchylenie w dół w pierwszych minutach sesji staje się okazją do kupna. Jednak dopiero wyjście nad punkt kierunkowy (13060), pozwoli myśleć o powrocie na szczyt. W przypadku obrony od dołu 12 970 rynek może skierować się w dół do 12 900.

DAX Longterm

W szerszym ujęciu zarówno w interwale dziennym jak i tygodniowym na pierwszy rzut oka rzuca się pokonanie strefy 12 920-12850, która aktualnie jest testowana od góry. Mobilizacja popytu w tym miejscu nie byłaby niczym dziwnym, to pierwsza okazja do kupna dla inwestorów, którzy stali z boku przed decyzją ECB. Z drugiej strony zbyt duże odejście od szczytu mogłoby spowodować chęć gry na podwójny szczyt. Pewną wskazówką co do dalszego kierunku mogą być wypowiedzi Mario Draghiego, który codziennie do środy będzie zabierał głos.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMundial 2018 – klasyfikacja i typowanie 2 kolejki spotkań
Następny artykułKomentarz walutowy – czy złoty straci na wojnach handlowych?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here