TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 17.05.2018

DAX na czwartkowej sesji zanotował mocny wzrost o 0,92%, posiadacze akcji mogą być zadowoleni, szczególnie w sektorach detalicznym i farmaceutycznym. Indeks wspiął się do 13 100 punktów i znalazł się najwyżej od 2. lutego. Sesja na Wall Street nie była tak udana, spadki pogłębiły się po ostrych słowach Donalda Trumpa w stronę Chin.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 6,43% a Fresenius Medical Care wzrósł o 3,63%. Najsłabiej wypadła spółka Henkel spadek zaledwie 0,43% a spółka Commerzbank straciła 0,29%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Na wczorajszej sesji wzrost dotarł w okolicę najdalej wysuniętego punktu Pivot, natomiast dziś notowania startują przy maksimach. Pierwszy lokalny punkt oporu przy 13 160 dalej miesięczny opór pivot nieco powyżej 13 200, natomiast punkt kierunkowy w okolicy 13 070 punktów, może stać się dobrym momentem do dołączenia do giełdowych byków.

Zagrożeniem dla wzrostów może być postawa EURUSD, który odrabia straty, w przypadku dalszego umocnienia europejskiej waluty w połączeniu z wyprzedaniem indeksu możemy zobaczyć realizację zysków przed końcem tygodnia.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here