Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 17.05.2018

DAX na czwartkowej sesji zanotował mocny wzrost o 0,92%, posiadacze akcji mogą być zadowoleni, szczególnie w sektorach detalicznym i farmaceutycznym. Indeks wspiął się do 13 100 punktów i znalazł się najwyżej od 2. lutego. Sesja na Wall Street nie była tak udana, spadki pogłębiły się po ostrych słowach Donalda Trumpa w stronę Chin.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 6,43% a Fresenius Medical Care wzrósł o 3,63%. Najsłabiej wypadła spółka Henkel spadek zaledwie 0,43% a spółka Commerzbank straciła 0,29%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Na wczorajszej sesji wzrost dotarł w okolicę najdalej wysuniętego punktu Pivot, natomiast dziś notowania startują przy maksimach. Pierwszy lokalny punkt oporu przy 13 160 dalej miesięczny opór pivot nieco powyżej 13 200, natomiast punkt kierunkowy w okolicy 13 070 punktów, może stać się dobrym momentem do dołączenia do giełdowych byków.

Zagrożeniem dla wzrostów może być postawa EURUSD, który odrabia straty, w przypadku dalszego umocnienia europejskiej waluty w połączeniu z wyprzedaniem indeksu możemy zobaczyć realizację zysków przed końcem tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBBI Development [BBD] – w 2 letnim kanale spadkowym – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – Chiny wyciągają rękę do USA
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here