Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.04.2018

Niemiecki DAX zaliczył we wtorek bardzo udaną sesję, rosnąc w tym czasie o 1,57% na zwiększonym wolumenie. Wzrosty także na Wall Street, napędzane dobrymi wynikami spółek (3/4 jak dotąd przebiło konsensus rynkowy). Warto odnotować, że Dow Jones wyszedł na plus w tym roku, a SP500 zrobił to już wczoraj, w przypadku DAXa ta sztuka jeszcze się nie udała.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,97% a BAYER urósł o 2,76%. Żadna ze spółek nie zakończyła dnia pod kreską.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Po wybiciu z kanału spadkowego w formie flagi, o którym wspominałem wczoraj, DAX rozpoczął marsz na północ, docierając do najdalej wysuniętego oporu R3. Co ciekawe odległość od punktu kierunkowego była równa średniemu ADR, innymi słowy wczorajszy ruch doskonale wpisał się w przeciętny dzienny zasięg dla DAX czyli ok. 170 punktów.

Sesję kończyliśmy przy maksimach, a dziś o poranku kurs melduje się przy 12 600, póki co rozgrywany jest podobny schemat: luka w górę, domknięcie i kontynuacja, jego zachwianie może spowodować krótką realizację zysków. Punkt kierunkowy przy 12 550 a więc przy poziomie wczorajszego otwarcia Wall Street, lokalny opór przy 12 670. Daleko za sobą kupujący zostawili miesięczny opór pivot (MR1), kolejny dopiero przy 12 860.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here