Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 17.03.2020

DAX zyskał wczoraj 2,25% co jest najwyższym wynikiem procentowym w ciągu dna w tym roku. Jednak nadal jest to kropla w morzu a właściwie oceanie spadków. Rynek jednak jest już głodny odbicia i na plus należy zapisać bykom brak pogłębienia dziennych minimów trendu. Tymczasem na rynek docierają twarde dane z gospodarki, ZEW sentyment ekonomiczny w Niemczech spadł aż do -49,5 pkt lecz jest to nadal “lepiej” niż w 2012 czy 2009 roku. Wówczas DAX był notowany wokół odpowiednio 5,5k i 4,5k punktów, obecnie ok 8 tyś.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Daimler, która zyskała 5,91% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 5,89%. Najsłabiej wypadł Fresenius  spadając aż 6,49% natomiast MTU Aero Engines stracił 5,43%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 363 do 346, a 29 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

Mimo ataku wczoraj z obu stron, zarówno byki ani niedźwiedzie nie zdołały przeciągnąć rynku na swoją stronę. W mojej opinii rezultat lekko na plus dla byków za obronę dołka i naruszenie poniedziałkowego “high”. Poziom 8500 pkt urasta do miana istotnego wsparcia… struktura rynku nie wygląda jednak zachęcająco. DAX znalazł się dziś pod dziennym piwotem 8820 pkt, przetestował go od dołu i znów wraca do 8500. Krótkoterminowo jest to dobry poziom do kupna, widać tam zawahanie podaży, jednak dopiero po wybiciu tego kanału spadkowego zrobi się ciekawie.

dax m30

Z kolei utrata dzisiejszych minimów będzie związana raczej ze słabością i DAX może okresowo spadać do wsparcia S2 a więc okrągłych 8 tyś pkt. Tam ukształtuje się formacja harmoniczna Butterfly i po raz kolejny będzie można próbować gry na odbicie przynajmniej do punktu B formacji czyli ok 8400/500 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here