Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.12.2018

DAX stracił na piątkowej sesji 0,54% co nie jest dużo biorąc pod uwagę początkowy spadek indeksu w okolicę 10750 pkt. Ostatecznie w całym tygodniu bilans był pozytywny i wyniósł +0,72%, kupującym udało się chociaż w części zamazać negatywną wymowę ostatniej mocno spadkowej tygodniowej świecy. W piątek została opublikowana paczka danych PMI zarówno z Niemiec jak i całej strefy euro, w obu przypadkach były to nieco słabsze odczyty, ciągle jednak powyżej bariery 50 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 1,55% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 0,41%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 2,35% natomiast Adidas stracił 2,25%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 463 do 245.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

W piątek, spadek z pierwszej części sesji kumulował w okolicy strefy wsparcia 10750 pkt, DAX dotarł wówczas do najdalej wysuniętego piwota S3. Następujący po nim ruch do góry miał na celu domknięcie luki, co udało się około godziny 16:30. Dzienny piwot pozostał nietknięty, jednak wymowa całej sesji, pomimo widocznego niezdecydowania jest lekko pozytywna, z uwagi na utrzymanie ceny powyżej 10 800 pkt.

Dziś od początku kupujący próbują swoich sił, jednak wysiłki z otwarcia zostały już wymazane. Dość silne wsparcie pomiędzy piwotem dziennym i tygodniowym czyli 10820-10800, kolejne wsparcie to lokalny poziom S1 wokół piątkowego “low”. Pokonanie dzisiejszego maksimum mogłoby dać paliwo do kolejnego testu 10 980 punktów, który to od kilku dni blokuje dostępu do wzrostów.

dax m15

W szerszej perspektywie wybicie 11 tyś pkt będzie silnym sygnałem kupna z celem do grudniowego piwota zlokalizowanego tuż nad 11 300 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here