Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 16.10.2019

Niemiecki indeks zyskał wczoraj 0,32% i co najważniejsze poprawił dzienne maksima trendu. Udało się także zamknąć sesję powyżej 12 650 pkt a zatem był to najwyższy close na DAX w tym roku. Inflacja CPI w strefie euro stale spada, odczyt rok do roku wyniósł 0,8% podczas gdy poprzednio było to 0,8%. Tymczasem za oceanem trwa sezon wyników spółek, dodatkowo inwestorzy martwią się słabymi danymi o sprzedaży detalicznej. Z Bezowej Księgi także płyną umiarkowane informacje o stanie amerykańskiej gospodarki, co może przyspieszyć szanse na cięcie stóp w USA.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen , która zyskała 3,12% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 2,38%. Najsłabiej wypadła Deutsche Boerse tracąc 2,34% natomiast Infineon Technologies stracił 1,88%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 350 do 325, a 82 z nich zakończyły sesję bez zmian. Trwa dramat akcjonariuszy spółki Hugo Boss, która nie była tak tania od 2011 roku.

DAX Intraday

Początkowe niskie otwarcie w stosunku do środowego szczytu okazało się okazją do kupna indeksu, po czym DAX osiągnął nowe maksima. Dziś sytuacja wydaje się podobna i po spadku w sesji nocnej, rynek znów pnie się w górę. Spadkowe korekty jak na razie nie przekraczają 70-80 punktów i dopóki taki obraz zostaje utrzymany to trudno liczyć na głęboką przecenę. Problemem dla niedźwiedzi pozostaje niewielkie odejście od szczytu mimo znalezienia się w bezpośrednim kontakcie z dotychczasowym tegorocznym szczytem.

dax m30

Sygnał może popłynąć zza oceanu gdzie spółki publikują swoje wyniki, potrzeba nowego impulsu aby trwale przepchnąć indeks SP500 powyżej 3 tyś punktów. Wracając do DAXa, piwot dzienny jak na razie obroniony 12 640 pkt, dopiero jego pokonanie otworzy drogę do pierwszego wsparcia S1 12 600 pkt oraz dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Taki ruch nie był by niczym nadzwyczajnym. Natomiast patrząc ciągle w górę, lokalny opór R1 przy 12 700 pkt i wyżej 12 750 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here