TMS


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.10.2018

To była bardzo dobra sesja dla posiadaczy niemieckich akcji, ale nie tylko bo rynki w przeważającej części rosły ponad jeden procent. Sam DAX urósł o 1,4% czyli najwięcej od 26. lipca br. Wolumen na sesji ponownie okazał się niższy od średniej, natomiast przy wzroście nie przybyło nowych pozycji na kontrakcie terminowym. Niemiecki ZEW okazał się dużo gorszy i zbliżył się do wartości z lipca tego roku -24, 7pkt podczas gdy oczekiwano -12pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 4,53% a tymczasem spółka SAP wzrosła o 3,01%. Nie było spółki, która zamknęłaby się pod kreską. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 562 do 160.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Rynek od kilku dni porusza się w ustalonym kanale wzrostowym, dla którego wczoraj zaatakował górne ograniczenie. DAX przebił się wczoraj przez tygodniowy piwot docierając do oporu R2, moje próby łapania krótkich pozycji okazały się niewypałem. Ponownie rynek dał informację, że chce iść wyżej, mimo że krótkoterminowo jest już w wyprzedany. Poziom 11 700 punktów powinien teraz stanowić wsparcie na zasadzie wymienności (opór/wsparcie).

dax m15

Tak jak wspominałem DAX wyszedł na 6 miesięczne maksima jeśli chodzi o zmienność, ADR oscyluje wokół 230 punktów. Punkt kierunkowy na dziś w rejonie 11 730, natomiast pierwszy lokalny opór R1 już w zasięgu wzroku przy 11 870 pkt.

Ciekawie wygląda spółka SAP, ważny komponent DAXa, która jutro podzieli się wynikami za trzeci kwartał. Kurs przed paroma dniami dotarł do swojej średniej 200-sesyjnej po czym dynamicznie się odbił, natomiast wczoraj powrócił powyżej psychologicznej bariery 100 euro za akcję.

SAP d1Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here