Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 14.10.2016

Indeksy w Europie zakończyły ostatni dzień tygodnia na plusie po dobrych danych o inflacji konsumenckiej z Chin. Jednak po południu ukazały się również dobre dane z USA i znowu odżyły obawy o podwyżki stóp procentowych w USA. Nowy tydzień europejskie indeksy zaczynają już na minusach.

DAX30AMbanner

W piątek indeks DAX przełamał poziom 10500 – 10550 pkt., co mogło sygnalizować dalsze wzrosty. Niestety dzisiaj kurs otworzył się z luką spadkową i indeks walczy o pozostanie nad wspomnianym poziomem.

dax30daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Indeks na razie utrzymuje się w okolicach 10550 pkt., a na wykresie tworzą się formacje pin bara, co może sygnalizowac ruch w górę w okolicach 10600 pkt., czyli w okolice zamknięcia z piatku. Ewentualne przełamanie 10520 pkt. dzisiejsze minima będzie sygnałem możliwych spadków w okolice wsparcia S1 10480 pkt.

dax30m15

Najważniejsze dane dla DAX

  • 11:00 – Inflacja konsumencka w strefie euro
  • 19:35 – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi)

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here