Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.09.2019

Rynek we Frankfurcie zalicza podczas poniedziałkowej sesji spadek w wysokości 0,71%; po serii wzrostów musiał nadejść taki moment kiedy inwestorzy realizują zyski. Za większość rezultatu odpowiada luka spadkowa, która jak dotąd nie została pokryta a to potwierdza negatywną wymowę wybicia. Dodatkowo zaostrza się sytuacja geopolityczna, prezydent Trump grozi Iranowi sankcjami za przeprowadzone ataki na Arabie Saudyjską. Tymczasem już w środę FED może obniżyć stopy procentowe.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 2,54% a tymczasem spółka E.ON wzrosła o 0,96%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 2,84% natomiast HeidelbergCement stracił 2,72%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 423 do 253, a 83 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Notowania DAX przerwały wczoraj linie trendu wzrostowego prowadzonego od dołka 26 sierpnia, co już samo w sobie jest pewnym wydarzeniem. Dodatkowo luka otwarcia nie została domknięta, może się okazać iż będzie to luka startu. Pojawia się ona często po istotnych informacjach oraz przy wybiciu ważnych poziomów. Tutaj nie doszło jeszcze do pogłębienia czwartkowych minimów i rynek może czekać z decyzją do środy wieczorem. Wolumen na spadkach powinien rosnąć.

dax m30

Dziś rynek oczekiwał na dane z instytutu ZEW, które były lepsze od prognoz oraz od ostatniego odczytu. To krótkoterminowo wspomaga notowania jednak w dalszym ciągu znajdują się w zakresie świecy z otwarcia rynku kasowego. Co ważne, DAX przebywa poniżej piwota dziennego i tygodniowego 12 375/380 pkt co powinno spychać kurs do wsparcia 12 330/340 pkt. Wyjście powyżej dziennego DP może być zachętą do łatania luki i ruchu w kierunku R1 12 445/50. Natomiast niewielkie odbicie od wsparcia zasugeruje słabość byków i możliwość wybicia dołem do ok. 12 290 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin: 77% Polaków inwestujących w kryptowaluty osiągało zysk
Następny artykułBitcoin namierzany w czasie rzeczywistym. Amerykańska armia szuka ekspertów ds. blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here