Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 14.09.2018

Ostatnia sesja to wzrost głównego indeksu z Frankfurtu o 0,57% a w całym tygodniu było to 1,37%. Odreagowanie na przestrzeni tygodnia zniosło połowę spadku z poprzedniej świecy W1, osiągając w najwyższym mmomencie 12 130 punktów. Wśród europejskich indeksów najsłabszy był WIG, -1,12%, natomiast najlepszy okazał się rosyjski RTS, który wzrósł w ciągu 5 sesji aż o 4,21%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 2,38% a tymczasem spółka Volkswagen wzrosła o 2,29%. Najsłabiej wypadł Henkel spadając 1,12% a Merck stracił 1,08%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 444 do 234.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Niższe otwarcie daje na początku większe szanse niedźwiedziom, DAX również po godzinie 9:00 jest handlowany poniżej dziennego punktu piwot (12 110). Dodatkowo spadek poniżej linii trendu pociągniętej od dołka z 10. września również nie wygląda zachęcająco. Patrząc nieco szerzej widać jednak zachowaną pozytywną strukturę dołków i szczytów i powyżej 12 030 byki mogą czuć się bezpiecznie. Właśnie w tej okolicy znajduje się tygodniowy piwot, a nieco wyżej – 12 050 – już przetestowane lokalne wsparcie S2.

Na interwale D1 to odbicie wygląda zachęcająco, wciąż jednak należy je rozpatrywać jako korekta. Punkt reakcji zewnętrznej formacji harmonicznej – 127,2% zadziałał dość precyzyjnie a wtorkowa sesja była potwierdzeniem dla wzrostu. Pierwszy target dla formacji został zrealizowany, dalej może być już trudniej a kolejna strefa dość wąska zlokalizowana przy 12 225/50. Od dołu broni linia trendu wzrostowego pociągnięta po minimach z lutego i czerwca 2016 roku.

O godzinie 11:00 poznamy jeszcze odczyt inflacji konsumenckiej w Europie za sierpień.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Trump nie odpuszcza Chinom
Następny artykułSimple z zyskiem 0,38 mln zł netto w I poł. 2018 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here