Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.08.2017

Środowa sesja wyniosła indeks DAX na 6-cio dniowe maksima. Po dynamicznym początku, kiedy notowania wzrosły o 80 punktów, następne godziny przyniosły niewielkie wahania. Nawet wejście do gry amerykanów, nie przyniosło standardowo większych wahań.

Dopiero zamknięcie rynku kasowego rozruszało rynek, mieliśmy w tym czasie ponadprzeciętny wzrost wolumenu (w porównaniu do kilku ostatnich dni). Wprawny obserwator mógł dziś zauważyć schemat dystrybucji wg. Wyckoffa z retestem wyłamanego wsparcia po godzinie 18.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Rynek jednak skupił swoją uwagę na wieczornych “minutkach” FOMC. Wielu członków uważa, że spadają ryzyka dla inflacji w krótkim terminie, dużo zależy od czynników zewnętrznych. FED będzie wspierał zmniejszenie bilansu o czym więcej przeczytasz w tym artykule: FOMC minutes osłabiają dolara. QT we wrześniu?

Na ostatniej sesji bardzo dobrze poradziły sobie papiery spółki Siemens – największego komponenta Indeksu, które wzrosły o ponad 3%. Drugim koniem pociągowym był BASF. Taka postawa blue chipów może cieszyć.

DAX Longterm

Indeks dotarł do poziomu oporu miesięcznego pivota, po raz kolejny w tym miesiącu. Po tak dynamicznym ruchu z kilku ostatnich sesji szanse na przebicie oporu “z marszu” były nikłe. Dodatkowo mamy dość znaczące wykupienie w krótkim terminie.

DAX Intraday

Po zamknięciu rynku kasowego na “minutkach” rynek spadł ponad 25 punktów. Dziś rano inwestorzy zabierają się za odrabianie strat. DAX kilkanaście minut po godzinie 9:00 wybija się nad poziom kierunkowy – 12 237. Dobrym poziomem na sprzedaż jest DR1 –  12 285, odbicie w dół może skłonić do grania na podwójny szczyt.


Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – WIG20 wspierany przez wyniki gospodarki
Następny artykułKomentarz walutowy – Żegnaj kolejna podwyżko?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here