Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.08.2017

Środowa sesja wyniosła indeks DAX na 6-cio dniowe maksima. Po dynamicznym początku, kiedy notowania wzrosły o 80 punktów, następne godziny przyniosły niewielkie wahania. Nawet wejście do gry amerykanów, nie przyniosło standardowo większych wahań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dopiero zamknięcie rynku kasowego rozruszało rynek, mieliśmy w tym czasie ponadprzeciętny wzrost wolumenu (w porównaniu do kilku ostatnich dni). Wprawny obserwator mógł dziś zauważyć schemat dystrybucji wg. Wyckoffa z retestem wyłamanego wsparcia po godzinie 18.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Rynek jednak skupił swoją uwagę na wieczornych “minutkach” FOMC. Wielu członków uważa, że spadają ryzyka dla inflacji w krótkim terminie, dużo zależy od czynników zewnętrznych. FED będzie wspierał zmniejszenie bilansu o czym więcej przeczytasz w tym artykule: FOMC minutes osłabiają dolara. QT we wrześniu?

Na ostatniej sesji bardzo dobrze poradziły sobie papiery spółki Siemens – największego komponenta Indeksu, które wzrosły o ponad 3%. Drugim koniem pociągowym był BASF. Taka postawa blue chipów może cieszyć.

DAX Longterm

Indeks dotarł do poziomu oporu miesięcznego pivota, po raz kolejny w tym miesiącu. Po tak dynamicznym ruchu z kilku ostatnich sesji szanse na przebicie oporu “z marszu” były nikłe. Dodatkowo mamy dość znaczące wykupienie w krótkim terminie.

DAX Intraday

Po zamknięciu rynku kasowego na “minutkach” rynek spadł ponad 25 punktów. Dziś rano inwestorzy zabierają się za odrabianie strat. DAX kilkanaście minut po godzinie 9:00 wybija się nad poziom kierunkowy – 12 237. Dobrym poziomem na sprzedaż jest DR1 –  12 285, odbicie w dół może skłonić do grania na podwójny szczyt.


Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here