Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.05.2019

Wczorajsza sesja na niemieckim parkiecie odbywała się pod dyktando byków, rynek po otwarciu nie schodził już niżej. Ostatecznie bilans był bardzo pozytywny i wyniósł 1,74% – to trzecia z rzędu sesja na zielono. Wydaje się, że nasilenie napięć handlowych zmalało co powinno prowadzić do dalszych wzrostów, niemniej jednak nadal istnieje podwyższone ryzyko zaostrzenia konfliktu. Giełdy w Europie także zyskiwały – EuroStox ponad 1,5% a najmniej brytyjski FTSE 0,78%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała 10,06% po tym jak fińska firma Kone poinformowała, że rozważa złożenie oferty na dział produkujący windy, tymczasem spółka Linde wzrosła o 3,95%. Najsłabiej wypadł Deutsche Post spadając 1,78% , natomiast Continental stracił 1,39%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 505 do 198.

DAX Intraday

Najważniejszą informacją płynącą z przebiegu wczorajszej sesji jeśli chodzi o analizę techniczną jest dynamiczny powrót powyżej piwota tygodniowego i miesięcznego. Taki obrót sprawy powoduje zmianę układu sił popytu i podaży, kluczowe jednak będzie utrzymanie dorobku do końca tygodnia – chodzi oczywiście o strefę 12 130/160 pkt. DAX znalazł się najwyżej od 7 maja czyli początku ostatniego obsunięcia wynikającego z posunięć Trumpa.

dax m30

Dziś notowania startują także nad punktem kierunkowym 12 190 pkt, spodziewam się jego głębokiego testu od góry i po obronie dalszych wzrostów w kierunku R1 czyli bliskich okolic 12 400 pkt. Gdyby DAX ruszył od razu do góry i obronił się przy linii trendu to siła rażenia byków będzie mniejsza a trudności z osiągnięciem poziomu docelowego – większe, analogicznie do skoczka narciarskiego, który przy wyjściu z progu zbyt słabo ugina kolana. Lokalny poziom wsparcia S1 dopiero przy 12 070 pkt, jednak powyżej ważna strefa piwotowa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpera wspiera Tron
Następny artykułBrexit: Theresa May ustąpi w czerwcu ze stanowiska premiera?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here