TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 16.05.2018

Niemiecki indeks zyskał co prawda 0,20% to jednak wciąż pozostaje w zakresie konsolidacji, utrzymując się powyżej 13 tyś punktów. Na Wall Street również wzrosty, dobre wyniki spółek z sektora detalicznego podtrzymują indeks SP500. Dane z niemieckiej gospodarki nt. CPI nie zaskoczyły, odczyt wyniósł 0,0% m/m.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 2,65% a Linde wzrosła o 1,57%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank, która spadła aż 5,82% a Deutsche Bank stracił 2,68%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Ruch w górę na zamknięciu wczorajszej sesji nie jest dziś kontynuowany, notowania zniżkują poniżej linii trendu. Już o poranku kurs dotarł do lokalnego wsparcia S1, uwagę zwraca wąskie rozstawienie linii pivot w konsekwencji zawężania się zmienności ostatnich dni.

W przypadku trwałego zejścia poniżej 12 975 punktów, możemy zobaczyć poziom S2 – 12 930. Alternatywnie, sytuacja byków poprawi się po wyjściu powyżej punktu kierunkowego Pivot, wtedy na celowniku może być poziom 13 050 czyli górne ograniczenie trendu bocznego.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here