Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.04.2019

Niemiecki parkiet zyskiwał we wtorek 0,67% i definitywnie znalazł się powyżej 12 tyś punktów, to piąta z rzędu wzrostowa sesja. EuroStoxx zyskał 0,39% a najmniej bo 0,34% francuski CAC. W centrum uwagi były dane instytutu ZEW, sentyment ekonomiczny wzrósł powyżej zera po raz pierwszy od marca 2018 i wyniósł 31, pkt podczas gdy analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 0,9 pkt. Tymczasem Komisja Europejska będzie prowadzić rozmowy z USA m.in w sprawie zniesienia taryf na produkty przemysłowe, z wyłączeniem produktów rolnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse, która zyskała 4,07% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 3,56%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 2,46% natomiast E.ON stracił 1,45%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 497 do 207.

DAX Intraday

DAX wykonał wczoraj większość ruchu na jednej świecy tuż po otwarciu rynku kasowego, kupującym udało się sforsować istotny opór 12110/15 i utrzymać powyżej. W popołudniowej fazie sesji nie było widać osłabienia jak to miało miejsce na Wall Street, co oznacza że rynek europejski jest mocniejszy. Za oceanem trwa sezon wyników spółek, natomiast w Niemczech również w przyszłym tygodniu wynikami podzielą się m.in spółki z DAX jak SAP, Bayer czy Deutsche Bank.

dax m30

Tymczasem rynek jest “trzymany” w okolicy maksimów co oznacza realne prawdopodobieństwo na kontynuację zwyżek. Pierwsza próba rozerwania konsolidacji już nastąpiła, byki były jednak słabo przygotowane, co może wkrótce się zemścić. Natomiast punkt kierunkowy nieco poniżej przy 12 100 pkt, lokalne wsparcie S1 przy dolnej krawędzi kanału 12 060 pkt co także jest ostatnim potwierdzonym szczytem. Spoglądając w górę pierwszy lokalny opór R1 zlokalizowany przy 12 158 pkt i wyżej WR2 12 180.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here