Naga Markets


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.04.2018

Początek tygodnia przyniósł zmianę na indeksie DAX o -0,41%, to niewiele jak na obawy przed eskalacją konfliktu w Syrii. Mimo to rynek domknął lukę wzrostową, chwilę zatrzymując się przy dziennym Pivocie po czym skierował się w okolice 12 400 do dziennych minimów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 1,59% a Deutsche Boerse urosła o 0,46%. Najsłabiej wypadła spółka Volkswagen, która spadła 2,90% a Continental była pod kreską 1,24%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

We wtorek sytuacja wygląda podobnie jak wczoraj czyli wyższe otwarcie i osuwanie pod własnym ciężarem, dodatkowo nieudana próba sforsowania linii trendu spadkowego zachęca do szukania krótkich pozycji. Pokonanie punktu kierunkowego w dół (12 440), prawdopodobnie otworzy drogę do do S1 – 12 370. Opór R1 w niedalekiej bliskości poziomu miesięcznego, który w poniedziałek z dużą precyzją zatrzymał byki.

Alternatywnie, spadek z piątku i poniedziałku można traktować jako korektę a-b-c impulsu wzrostowego w czwartek, w takim układzie wyjście górą z kanału należy traktować jako zaproszenie do kupna.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here