Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.03.2020

Giełdy rozpoczynają tydzień od przeceny, i choć nie była ona tak duża jak przed tygodniem to 5,3% nadal robi wrażenie. W głównej mierze za negatywny obraz rynku odpowiada luka spadkowa bowiem DAX przez całą sesję przebywał pod poziomem 9 tyś punktów. W Chinach fatalne dane o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej, spadek grubo poniżej zera by gorszy niż spodziewali się analitycy.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 2,19% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 1,18%. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając aż 12,90% natomiast MTU Aero Engines straciła 12,17%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 614 do 113, a 14 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

DAX niechętnie silił się na odbicie w pierwszej części sesji i nawet formacja harmoniczna o której wspominałem w ostatnim wpisie nie spowodowała reakcji od razu. Rynek potrzebował więcej czasu i dopiero po otwarciu sesji w USA byki zdołały wyprowadzić kontrę. Ruchy w górę od kilku sesji wyglądają podobnie i jest to związane raczej z ucieczką krótkich pozycji i cofnięciem podaży z horrendalnie niskich cen aniżeli wejściem świeżego kapitału po stronie kupna.

dax m30

Dziś rynek wchodzi w pomarańczową strefę oporu i choć częściowo próbuje zamykać lukę, jednak jak dotąd ten wyskok jest wykorzystywany do sprzedaży akcji. DAX nawet nie dotarł do górnego ograniczenia kanału co oznacza potencjalny zwrot w kierunku dolnej bandy. Gdy padnie dzienny piwot 8600 pkt to taki ruch w dół może mieć miejsce najpierw do 8180 pkt a następnie S2 – 7800 pkt. Obecna cena z otwarcia może być zachęcająca do kupna i jeśli pojawi się popyt to DAX może odbić do okolic 9k punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here