Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.03.2020

Giełdy rozpoczynają tydzień od przeceny, i choć nie była ona tak duża jak przed tygodniem to 5,3% nadal robi wrażenie. W głównej mierze za negatywny obraz rynku odpowiada luka spadkowa bowiem DAX przez całą sesję przebywał pod poziomem 9 tyś punktów. W Chinach fatalne dane o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej, spadek grubo poniżej zera by gorszy niż spodziewali się analitycy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 2,19% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 1,18%. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając aż 12,90% natomiast MTU Aero Engines straciła 12,17%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 614 do 113, a 14 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capitalcom

DAX Intraday

DAX niechętnie silił się na odbicie w pierwszej części sesji i nawet formacja harmoniczna o której wspominałem w ostatnim wpisie nie spowodowała reakcji od razu. Rynek potrzebował więcej czasu i dopiero po otwarciu sesji w USA byki zdołały wyprowadzić kontrę. Ruchy w górę od kilku sesji wyglądają podobnie i jest to związane raczej z ucieczką krótkich pozycji i cofnięciem podaży z horrendalnie niskich cen aniżeli wejściem świeżego kapitału po stronie kupna.

dax m30

Dziś rynek wchodzi w pomarańczową strefę oporu i choć częściowo próbuje zamykać lukę, jednak jak dotąd ten wyskok jest wykorzystywany do sprzedaży akcji. DAX nawet nie dotarł do górnego ograniczenia kanału co oznacza potencjalny zwrot w kierunku dolnej bandy. Gdy padnie dzienny piwot 8600 pkt to taki ruch w dół może mieć miejsce najpierw do 8180 pkt a następnie S2 – 7800 pkt. Obecna cena z otwarcia może być zachęcająca do kupna i jeśli pojawi się popyt to DAX może odbić do okolic 9k punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here