Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.01.2020

Niemiecki DAX stracił w czwartek zaledwie 0,02% na znikomym niemal obrocie. Prawdziwe wzmocnienie indeksu rozpoczęło się po zakończeniu regularnej sesji. Tymczasem inflacja CPI m/m w Niemczech wzrosła do 0,5% w styczniu po silnym spadku w poprzednim miesiącu o 0,8%. Rynki giełdowe funkcjonują w wymarzonym otoczeniu a po porozumieniu z Chinami inwestorzy nie chcą sprzedawać faktów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 5,36% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 2,11%. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając 1,48% natomiast Continental stracił 1,43%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 406 do 270, a 71 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek podczas sesji europejskiej, wczoraj bezwzględnie wodził inwestorów za nos, na początku wybijając się z trójkąta po czym spadając do jego podstawy. Wsparcie wokół 13 400 pkt okazało się jednak zbyt mocne a wzrost rozpoczął się dopiero po zamknięciu regularnej sesji. Natomiast dziś DAX wybija się powyżej wczorajszego maksimum a tym samym z trendu bocznego. Pierwszy przystanek wokół 13 510 pkt nie jest niczym dziwnym z uwagi na lokalny opór R1. Jednak po jego pokonaniu kurs może zwyżkować kolejne ok. 50 pkt do oporu R2. Dodatkowo przy 13 560 pkt pojawia zewnętrzne mierzenie 161,8% i ten poziom może zostać dziś zaksięgowany.

dax m30

Gwałtowny impuls w górę jak na razie jest akceptowany przez graczy, mimo że cena znalazła się dość szybko przy styczniowych maksimach. Otoczenie nadal sprzyja do ataku na historyczny szczyt. Punkt kierunkowy dopiero przy 13 445 pkt. Drugi tydzień w tym roku indeks może być na zielono.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSprzedaż detaliczna w UK może wpłynąć na decyzję BoE
Następny artykułUK: Sprzedaż detaliczna w grudniu 2019 r. spadła o 0,6%. Kurs funta traci ponad 70 pipsów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here