Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 16.01.2019

DAX wzrósł na środowej sesji 0,36% i zamknął się powyżej 10 900 punktów, zwyżkowały także inne giełdy regionu, wyjątkiem był brytyjski FTSE. W Stanach Zjednoczonych trwa sezon wyników spółek, spośród których większość notuje poprawę; w Niemczech dopiero w ostatnich dniach stycznia dwie duże spółki SAP i Siemens pokażą wyniki. Warto także zauważyć, że w środę bank Chin wpompował w system finansowy rekordowe 560 miliardów juanów, czyli 83 miliardy USD.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała aż 8,27% a tymczasem spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 3,58%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 1,55% , natomiast Henkel & Co straciła 1,44%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 455 do 238.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Rynek ponownie nie zdecydował się na atak strefy oporu, mimo że był on wczoraj dużo lepiej przygotowany. Słaba sesja overnight w USA powoduje cofnięcie na DAX, inne rynki regionu również tracą. Pierwsze godziny handlu zdecydowanie dla niedźwiedzi, notowania znajdują się przy piwocie tygodniowym 10 840 pkt. Ponadto na wykresie m30 kształtuje się wzrostowa formacja Garley’a z punktem “D” 78,6% i potencjalnym zasięgiem najpierw 10 860 a potem na załatanie luki otwarcia.

Linia trendu wzrostowego od dołka 27 grudnia przebiega teraz w rejonie 10 800 pkt. Warto też zwrócić uwagę na wąsko rozstawione linie piwot gdzie długość DP-S3/R3 jest mniejsza niż średni dzienny ADR, powoduje to możliwość wystąpienia dnia trendowego.

dax m30

O godzinie 11:00 poznamy dziś odczyt CPI oraz core CPI.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here